Ośrodek Profilaktyki i Terapii

Biuletyn Informacji Publicznej

W ferie w domu nie siedzimy...

„W ferie w domu nie siedzimy, lodowisko i teatr zobaczymy” to projekt, który realizowany będzie w czasie ferii zimowych 27-30 stycznia 2014 roku. Projekt poprzedzony będzie zajęciami edukacyjnymi w świetlicy na temat historii i zabytków, wyższych uczelni miasta Olsztyn. Dzieci usłyszą  także o podstawowych zasadach savoir-vivre w restauracji. W ramach projektu odbędzie się wyjazd do Teatru Lalek w Olsztynie na spektakl „ Na Arce o ósmej”,  jedno z najlepszych polskich przedstawień adresowanych do młodego widza. Po spektaklu i zajęciach warsztatowych dzieci zwiedzą miasto, a w szczególności Starówkę, tam też pójdą do restauracji, w której będą mogły zapoznać się z menu i wybrać dla siebie posiłek. Po obiedzie będą aktywnie wypoczywać i uczyć się jazdy na łyżwach. Projekt zakończą zajęcia podsumowujące wrażenia ze wspólnego wyjazdu.

 

Wycieczka do Olsztyna odbędzie się 29 stycznia 2014 roku.

Plan wycieczki:

-wyjazd autokarem z Pisza do Olsztyna.

-obejrzenie spektaklu pt. „Na Arce o ósmej”

-lekcja teatralna na której dzieci będą miał możliwość spotkać się i porozmawiać z aktorami, dowiedzą się jak powstaje przedstawienie.

-zwiedzanie Starego Miasta w Olsztynie

-obiad w restauracji

-zajęcia rekreacyjno-sportowe na lodowisku

-powrót do Pisza.

Projekt został dofinansowany przez Fundację Bankową im. dr. Mariana Kantona w Warszawie. W zajęciach udział wezmą dzieci ze szkól podstawowych Gminy Pisz. ( głównie wychowankowie Świetlicy Wychowawczo-Terapeutycznej „Smurfy” w Piszu.

 

Data powstania: wtorek, 21 sty 2014 09:48
Data opublikowania: wtorek, 21 sty 2014 09:52
Opublikował(a): Urszula Zduńczyk
Zaakceptował(a): Urszula Zduńczyk
Artykuł był czytany: 1123 razy