Ośrodek Profilaktyki i Terapii

Biuletyn Informacji Publicznej

Biała Wstążka

29 listopada 2014 roku Ośrodek Profilaktyki i Terapii w Piszu otwiera drzwi w ramach kampanii „Biała Wstążka”. Tego dnia każdy będzie mógł skorzystać z bezpłatnych porad i konsultacji specjalistów.

Międzynarodowa Kampania „Biała Wstążka” prowadzona jest w dniach międzynarodowej kampanii 16 dni przeciwko przemocy ze względu na płeć, która obchodzona jest na całym świecie w dniach od 25 listopada (Międzynarodowy Dzień na Rzecz Eliminacji Przemocy Wobec Kobiet) do 10 grudnia (Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka).

Kampanię Białej Wstążki zainicjowała grupa mężczyzn w 1991 roku w Kanadzie, w drugą rocznicę masakry w Montrealu. Przypinając do piersi białą wstążkę, mężczyzna składa osobiste przyrzeczenie, że nigdy nie będzie stosował przemocy wobec kobiet lub dziewcząt, że nie będzie jej tolerował ani przymykał na nią oczu.

Akcja ma na celu zwiększyć świadomość społeczeństwa, że przemoc ze względu na płeć stanowi jednocześnie naruszenie praw człowieka. Działania te służą również wzmocnieniu lokalnych struktur przeciwdziałających przemocy wobec kobiet oraz budowaniu powiązań pomiędzy lokalnymi i międzynarodowymi inicjatywami na rzecz powstrzymania przemocy wobec kobiet. Działania podejmowane w czasie trwania kampanii mają dotrzeć do jak największej ilości osób, które doświadczają przemocy oraz które stosują przemoc, uświadamiając im, że sytuację taką można przerwać i otrzymać wsparcie zarówno, jeśli jest się sprawcą, jak i ofiarą.

Dlatego w ramach kampanii Ośrodek Profilaktyki i Terapii w Piszu w sobotę 29 listopada od godziny 9.00 do 13.00 organizuje dodatkowy dyżur. Tego dnia każdy będzie mógł skorzystać z bezpłatnych porad i konsultacji specjalistów.

Data powstania: piątek, 21 lis 2014 12:43
Data opublikowania: piątek, 21 lis 2014 12:45
Opublikował(a): Urszula Zduńczyk
Zaakceptował(a): Urszula Zduńczyk
Artykuł był czytany: 962 razy